به پاکازی

 

  اجتماع بزرگ همراهان معماری، مهندسی و صنعت ساختمان کشورخوش آمدید.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

1-      معرفی

پاکازی بستر گردهمایی جامعه مهندسین صنعت ساختمان با هدف ارتقاء سطح دانش عمومی و حرفه ای در حوزه های طراحی و معماری، مهندسی سازه، تاسیسات مکانیکی و الکتریکی، مدیریت ساخت و اجرا و همچنین ارتقاء دانش از محصولات موجود و شاخصه های فنی آن در این صنعت می باشد.

در این بستر محیطی برای دیدن عکس، فیلم های کوتاه و همچنین مطالب مرتبط با ساختمان فراهم می باشد که تماما توسط خود کاربران قابلیت بارگذاری دارد، به تعبیری هر کاربر می تواند محیطی اختصاصی از عکس، فیلم و مطالب مرتبط با ساختمان برای خود ایجاد نماید و با سایر کاربرها به اشتراک بگذارد. و حتی می تواند لینک مستقیم به تمامی شبکه های اجتماعی همانند  فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس، اینستاگرام و حتی وب سایت خود را نیز برقرار سازد.

تیم پاکازی خود متشکل از گروه حرفه ای صنعت ساختمان است  که در این وب سایت با دانش فنی لازم، برای اطلاعات پایه پروژه ها، محصولات و اجراهای تخصصی ساختمانی، یک نظام طبقه بندی برمبنای استانداردها و دسته بندی(فیلتر) ایجاد کرده است که در آن، کلیه اطلاعات از قبیل مراجع عرضه کننده خدمات و محصولات، مشخصات فنی، استانداردها و... را ثبت، ذخیره و ساماندهی  کرده و منتشر می کند.

بنابراین کلیه کاربران در چارچوب نظام طبقه بندی وب سایت قادر به فعالیت خواهند بود. در این محیط تمامی اشخاص و شرکت های حقیقی، حقوقی مرتبط می توانند محیط اختصاص یافته خود را بدون نیاز به تیم پشتیبانی پاکازی شخصا مدیریت کرده و در هربازه زمانی براحتی تغییر دهند. همانند اینکه صاحب یک وب سایت اختصاصی در زمینه ساختمان برای خود باشند.

با توجه به اینکه در این وب سایت امکانات شبکه های اجتماعی از قبیل دنبال کردن، ارسال و دریافت پیام و ... فراهم آمده، موفقیت کاربربستگی مستقیم به مدیریت فعالیت ها و بروز رسانی اطلاعات خود داشته که موجب جذب بیشتر کاربران در حوزه فعالیتی خود خواهد شد.

شایان ذکر است که تیم پاکازی نیز بعنوان یک کاربر، فعالیت های خود را برای برقرای ارتباط با حرفه ای های بنام در سطح داخلی وبین المللی انجام می دهد و اطلاعات دریافتی بروزشده آن ها را در این وب سایت به اشتراک می گذارد.

 

2-      صفحه اول وب سایت

با ورود به وب سایت پاکازی صفحه ای بنمایش در می آید که به شرح آن می پردازیم:

2-1-  گزینه های ورود، نوار بژ رنگ، نوار جستجو و نشان وب سایت

  •         ورود

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید می توانید از این طریق با نام کاربری خود ادامه دهید و به پروفایل خود دسترسی داشته باشید.

  •        نوار بژ رنگ

با کلیک بر روی این نوار اطلاعات متمایز وب سایت مشاهده می شود.

  •         نوار جستجو

در کادر نوار جستجو کلید واژه های وب سایت شامل عناوین، دسته بندی و کلمات کلیدی موجود(در ادامه توضیح داده می شود) در وب سایت نمایش داده می شود.

  •         نشان وب سایت

با کلیک بر روی نشان وب سایت به صفحه اول باز گردانده خواهیم شد.

2-2-  پروژه ها، محصولات ، و مهارت ها

با حرکت ماوس بر روی این سه عنوان، دسته بندی های مربوطه برای، موضوع مورد نظر نمایش داده می شود و با کلیک بر روی هر یک عکس های بارگذاری شده کاربران در آن دسته بندی مشاهده خواهد شد.

توجه- این دسته بندی ها بصورت پیش فرض توسط تیم پشتیبانی وب سایت معین می گردد.

2-3-  ثبت نام کنید - با Gmail  ادامه دهید

  •         با کلیک بر روی دکمه ثبت نام وارد صفحه مذبور می شوید و بعد از پر کردن اطلاعات کدی به ایمیل ثبتی شما ارسال می شود که فقط در صورت وارد کردن کد، پروفایل کاربر فعال خواهد شد.(بدلیل حجم بالای ثبت نام این لینک موقتا غیرفعال می باشد و ثبت نام اعضا تنها با هماهنگی و تایید مدیریت امکان پذیر خواهد بود)
  •         در حالت دوم در صورتی که کاربر اکانت Gmail فعال داشته باشد مستقیما می تواند پروفایل خود را ازاین طریق فعال کرده و ادامه دهد.
 

2-4-  عکس ها

  •         در ادامه صفحه اول عکس هایی مشاهده می کنید که تماما توسط کاربران وب سایت و با هر بار ورود به وب سایت جانمایی آن ها بصورت رندوم تغییر می کند.

2-5-  درباره وب سایت، تماس با ما، آرشیو اطلاعات فنی، عضویت در خبرنامه

  •         این موارد نیاز به توضیح ندارد فقط در بخش آرشیو اطلاعات فنی مقاله های کوتاه عمومی مرتبط با حوزه های معماری و ساختمانی نمایش داده می شود، کاربران می توانند از طریق تماس با تیم پشتیبانی در صورت تایید، مقالات خود را از طریق تیم پشتیبانی وب سایت بارگذاری کنند.

 

3-      صفحه بزرگنمایی عکس

با کلیک بر روی هر عکس و یا فیلم وارد صفحه ای می شوید که تصویر مورد نظر را بزرگنمایی کرده و در صورتی که عکس های دیگری در مورد آن ذخیره شده باشد در ستون سمت چپ نمایش داده خواهد شد.  در ستون سمت راست اطلاعاتی که توسط کاربر در مورد این عکس ثبت شده مشاهده می گردد.

کاربرها می توانند با کلیک بر روی دکمه سوالات در بالای ستون سمت راست در مورد عکس مورد نظر از کابر بپرسند.

با کلیک بر روی نام شرکت در ستون سمت راست وارد صفحه پروفایل اختصاصی آن کاربر می شوید.

کاربران این امکان را دارند که عکس مورد نظر را در آرشیو علاقمندی پروفایل شخصی و در دسته تعیین شده خود ذخیره کنند و یا اینکه آن را به شبکه های اجتماعی ارسال کنند.

توجه- دقت شود بعضی از آیکون ها همانند افزودن به علاقمندی فقط در صورت ورود کابر نمایش داده می شود و امکان پذیر می باشد.

برای خروج از این صفحه می توانید با حرکت ماوس بسمت گوشه بالای ستون سمت راست و با کلیک بر روی علامت ضربدر به صفحه اول بازگردید.

 

4-      حساب کاربری(پروفایل)

بعد ازفعال شدن ثبت نام، هر کاربر دارای یک حساب کاربری خواهد بود که با وارد کردن ایمیل و رمز عبور(تعیین شده از طرف کاربر) می تواند به این صفحه امکان دسترسی داشته باشد، همانطور که عنوان شد ورود به پروفایل از طریق Gmail  هم برای کاربر فعال می باشد.

توجه-دقت کنید که هر کاربر نمی تواند از هر دو روش ثبت نام و ورود از طریق Gmail دارای یک پروفایل باشد و اگر از هر دوراه وارد شود دارای دو پروفایل مجزا خواهد بود که هیچ ارتباطی با هم ندارند.

بعد از ورود به حساب کاربری صفحه ای مشاهده می شود که در ذیل بشرح آن پرداخته می شود:

4-1-  ویرایش حساب کاربری:

اولین صفحه ای که با کلیک بر روی حساب کاربری مشاهده می شود برای کامل کردن و یا ویرایش اطلاعات پروفایل کاربر می باشد، این صفحه در 5 بخش مجزا نیاز به تکمیل اطلاعات دارد. این صفحات بترتیب عبارتند از: اطلاعات اولیه، اطلات تماس، آدرس شبکه های اجتماعی، تغییر کلمه عبور و عکس پروفایل و پس زمینه.

  •         در اطلاعات اولیه دو گزینه نام شرکت و نام برند نیاز به توضیح دارد و آن اینست که نام شرکت بعنوان نام کاربری در تمام صفحات شما در کنار آواتار نمایش داده خواهد شد و نام برند بعنوان یک اسم آدرس پذیر برای دسترسی مستقیم به پروفایل شما خواهد بود و آن را می توانید بعنوان آدرس پیج خود معرفی نمایید.

مثال کاربری عنوان شرکت خود را "شرکت سنگ گوهران" گذاشته و نام برند خود را “goharanstoneco” از این پس این پروفایل با آدرس زیر بدون ورود به وب سایت قابل دسترس خواهد بود:

www.pakazy.com/goharanstoneco

توجه- دقت کنید کنید در انتخاب نام برند بهتر است از حروف انگلیسی و بدون کاراکتر و فاصله استفاده شود.

توجه- کاربران سعی کنند حداقل یک شماره برای تماس از خود قرار دارند تا در صورت لزوم تیم پشتیبانی در موارد فورس بتواند با آن ها برای رفع مشکل ارتباط برقرار سازد. این شماره می تواند شماره موبایل باشد بدلیل اینکه به دیگر کاربران نمایش داده نمی شود.

موارد فورس- شامل زمان هایی می شود که بطور مثال کاربری نام شرکت و برند خود را جعلی گذاشته و کاربر دیگری صاحب این عنوان شرکت و یا برند باشد در صورت عدم امکان برقراری تماس با کاربر قبلی اطلاعات کاربری بدون اطلاع این کاربر از سوی تیم پشتیبانی حذف خواهد شد.

  •         آدرس شبکه های اجتماعی

 هر کاربر در صورتی که در این شبکه ها فعالیت دارد می تواند آدرس پیج خود را از بخش آدرس بار شبکه مربوطه کپی و در این بخش قرار دهد. دقت کنید که هر گونه ثبت آدرس اشتباه به ضرر خود کاربر خواهد بود و وب سایت هیچ گونه تاییدیه مبنی بر صحت آدرس پذیری ارائه نخواهد داد.

4-2-  پروژه ها، محصولات و تخصص های اجرایی

در این سه گزینه کاربر می تواند عکس ها، فیلم ها و اطلاعات مورد نظر را در جایگاه درست خود وارد نماید( نحوه وارد کردن عکس و اطلاعات در ادامه شرح داده خواهد شد).

4-3-  کاتالوگ ها

در این بخش کاربر می تواند کاتالوگ هایی با موضوع های مرتبط در حوزه فعالیت خود ذخیره نماید.

4-4-  پرسش و پاسخ

در این بخش کاربر می تواند به سوالات کاربران دیگر در مورد عکس هایی که بارگذاری کرده پاسخ دهد

4-5-  دنبال کنند گان و دنبال شونده ها

منظور از دنبال کنندگان کاربرانی هستند که شما را دنبال کرده اند.

منظور از دنبال شونده ها کاربرانی هستند که شما آن ها را دنبال کرده اید.

توجه- برای دنبال کردن کاربران کافیست به صفحه پروفایل آن ها وارد شده و دکمه دنبال کن را کلیک نمایید. دقت کنید که کاربر دنبال شده باید درخواست شما را بپذیرد تا در لیست دنبال شده های شما ثبت گردد.

4-6-  نوشته ها

در این بخش کاربر می تواند مقالات و اطلاعات فنی کوتاه را در قالب متن و عکس بارگذاری و ذخیره نماید.

4-7-  علاقمندی ها

در این بخش کاربر عکس ها و یا فیلم هایی را که در وب سایت دوست داشته و انتخاب کرده با دسته بندی موضوعی خود می تواند مشاهده نماید.

 

5-      پیام های رسیده

با کلیک بر روی آواتار کاربر(منظور تصویر دایره ای در کنار نام پروفایل است) سه گزینه نمایش داده می شود: حساب کاربری، پیام های رسیده و خروج.

گزینه اول توضیح داده شد. پیام های رسیده شامل پیام هایی می شود که کاربران وارد پروفایل شما شده و مستقیما متنی را برای شما ارسال کرده اند.

برای ارسال اینگونه پیام ها کافیست به صفحه کاربر مورد نظر رفته و با کلیک بر روی دکمه ارسال پیام متن مورد نظر را برای کابر بفرستید.

توجه- این پیام ها تنها توسط کابر مورد نظر دیده می شود.

  

6-         نحوه وارد کردن پروژه ها، محصولات و تخصص های اجرایی

برای وارد کردن عکس، فیلم و اطلاعات متنی به هریک از سه دسته پروژه ها، محصولات و تخصص های اجرایی ابتدا دسته موردنظر را انتخاب و دکمه "اضافه کردن" را کلیک کنید. صفحه ای باز می گردد که باید تمامی اطلاعات در آن تکمیل گردد.

"موضوع" مربوط به طبقه بندی اطلاعات در صفحه پروفایل کاربر می باشد بنابراین هر عنوانی توسط کاربر قابل ثبت خواهد بود. درصورت تمایل به"اضافه کردن موضوع" بر روی دکمه جلوی آن کلیک کرده و موضوع مورد نظر را وارد نموده و دکمه ذخیره را می زنید. پس از ذخیره کردن کاربر در هر زمانی قادر خواهد بود متن موضوع را ویرایش کرده و در صورت تمایل حذف نماید.

بطور مثال شما در حرفه نجاری می خواهید یکی از پروژه های خود را وارد کنید:

ابتدا دسته پروژه ها را انتخاب و بر روی دکمه اضافه کردن کلیک  کنید. در بخش  موضوع می خواهید عنوانی جدید با نام"بازسازی خانه و آپارتمان های مسکونی" ثبت نمایید ابتدا بر روی دکمه "اضافه کردن موضوع" کلیک کرده، موضوع را وارد و سپس ذخیره نمایید.

از این زمان به بعد موضوع ذخیره شده در پروفایل شما می ماند و به هر تعداد پروژه که بخواهید می توانید را در آن ذخیره کنید. در واقع موضوع همانند ساخت دایرکتوری در کامپیوتر می باشد.

 بعد از ذخیره چند لحظه منتظر بمانید تا وب سایت موضوع را بارگذاری نماید، اکنون بر روی نوار موضوع کلیک کرده تا بتوانید عنوان ثبت شده را انتخاب نمایید.

توجه- تا زمانی که موضوع را انتخاب نکرده اید ادامه ندهید.

بعد از نمایان شدن موضوع در نوار ابزار مربوطه حالا براحتی "عنوان پروژه" را وارد می کنید، بطور مثال "آپارتمان مسکونی زعفرانیه"  و سپس در بخش "توضیحات"، اطلاعات پروژه  مد نظر خود را وارد نمایید.

سپس "سبک کار" را انتخاب کنید. این گزینه نیز الزاما باید تکمیل گردد حتی اگر پروژه مربوطه سبک نداشته باشد گزینه بدون سبک را انتخاب کنید.

سپس "موقیعیت"پروژه را انتخاب کنید که یا مربوط به ایران می شود و یا خارج ایران.

از قسمت "دسته بندی پروژه" گروه موضوع خود را انتخاب کنید. مثلا برای موضوع فوق ابتدا بر روی "پروژه ها - مسکونی – بازسازی" کلیک کنید.

سپس "عکس ها و فیلم های" مربوطه را بارگذاری نمایید(راهنمای نحوه بارگذاری عکس را در همان صفحه مطالعه کنید)

پس از اتمام بارگذاری عکس ها، عکسی را که می خواهید بعنوان عکس اول در صفحات عمومی وب سایت نمایش داده شود، انتخاب نمایید(دایره زیر عکس را پرکنید).

و در پایان "کلمات کلیدی" مربوطه را بصورت دستی وارد کنید. کلمات کلیدی جستجوی موضوع شما را در صفحه گوگل بهینه تر می کند. کلمات کلیدی الزامی برای پر کردن ندارد.

توجه- بسیاری از کلمات کلیدی در خود وب سایت بارگذاری شده و شما می توانید با تایپ کردن سه حرف ابتدایی، کلمه مورد نظر را پیدا کنید. در صورت نبودن واژه مورد نظر خود کاربر کلمه را وارد نموده و بعد از اتمام آن بایستی دکمه اینتر را بزنید. که برای اینکه اطمینان حاصل کنید که کلید واژه شما صحیح وارد شده بایستی کادری مستطیل مانند بصورت خودکار دور آن ظاهر گردد.

توجه- تعداد کلید واژه ها از 20 عدد بیشتر نشود.

در پایان تیک انتشار را زده و روی دکمه ذخیره کلیک نمایید.

 

7-       پرکردن فیلترهای داینامیک

در برخی موارد هنگام وارد کردن پروژه ها، محصولات و تخصص های اجرایی گزینه هایی برای انتخاب نمایش داده می شود. در صورتی که شما آن ها را انتخاب نکنید از ادامه عملیات جلوگیری نخواهد شد، این گزینه ها برای بهتر پیدا شدن موضوع شما دروب سایت می باشند، و شما با انتخاب صحیح گزینه مورد نظر، موضوع وارد شده را آگاهانه تر در اختیار دیگر کاربران می گذارید.

 

                                                                                                                                      مدیریت تیم معماری و ساختمان پاکازی

                                                                                                      وحید پاریز